Támogatások

2020-1.2.3-EUREKA-2022-00021

2023. okt. 01.

A projekt célja olyan kockázatalapú karbantartási előrejelző modul fejlesztése, amely a termelő rendszerek digitális ikreinek információin és döntésein alapszik. A koncepció három fő eleme:
  1. Komplex gépállapot monitorozás RFID alapú szenzor megoldással.
  2. Szenzor adatok bányászatával gép állapotok feltérképezése.
  3. A kockázatbecslés támogatása egy optimalizált gyártás ütemező modell elkészítése mellett.
A fejlesztés elemei nemzetközi együttműködés keretében születnek meg. A Pannon Egyetem konzorciumvezetői feladatokat lát el, a Silver Frog Kft., a proTEC-Vision Automation GmbH és a Stuttgarti Egyetemmel együttműködve.
 
A projekt keretében létrehozásra kerül egy kiterjedt Ipari Dolgok Internetén alapuló (Industrial Internet of Things - IIoT) szenzor hálózat, amely képes érzékelni az üzem környezeti és a rendszereire jellemző belső paramétereit. Egyrészt mérésre kerülnek a vibráció és a hőmérsékleti jellemzők, amelyek befolyásolják az üzemben megtalálható eszközöket, rendszereket. Másrészt a munkadarabok RFID technológiás észlelése segítségével azonosíthatók azok tulajdonságai és főbb paraméterei (gyártási és környezeti). Az anomáliák gyártás közbeni kiértékeléséhez fontos tudni melyik munkadarab van éppen feldolgozás alatt, valamint, hogy a megmunkáló eszközökre ható tényezők szokatlanok-e vagy sem. . A módszer lehetővé teszi a gyártási és karbantartási feladatok valós idejű szimultán tervezését. Kifejlesztésre kerül egy keretrendszer, amely gépi tanulási modellek integrálásával előrejelzi a rendszerek várható fennmaradó hasznos működési idejét és figyelemmel követi a termelő egységek aktuális állapotát. 
Ezen felül digitális iker alapú szimulátorok is létrehozásra kerülnek, amelyek segítségével megbecsülhetővé válnak az események lehetséges következményei. Mindezen eszköztár a már meglévő CMMS rendszerbe kerül integrálásra és a módszer alkalmazhatóságát ipari esettanulmányokon keresztül fogják ellenőrizni - mondta el Dr. Ruppert Tamás, a projekt szakmai vezetője.
 
A szerződött támogatás összege: Pannon Egyetem 100% támogatási intenzitással 100 388 169 Ft, a Silver Frog Kft. 73,2% támogatási intenzitással 94 551 437 Ft támogatást kapott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól
A projekt megvalósításának kezdete: 2023.10.01
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.09.30.
 
További információ kérhető:
Silver Frog Kft., Kapcsolattartó: Pató Sándor
Telefon: +06204185018, E-mail: sandor.pato@silverfrog.hu
Honlap: www.silverfrog.hu